Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 157168 z celkového počtu 196 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 157168 z celkového počtu 196 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

O úklid Prahy 6 je mezi bezdomovci zájem

S cílem mít čistější ulice přešla radnice Prahy 6 vloni na nový systém – celoroční úklid. Kromě už zavedených úklidových firem byla navíc uzavřena smlouva s Armádou spásy, která na zajištění pravidelného úklidu v Praze 6 určila své klienty. Ti se budou na úklidu městské části podílet i letos a to ještě ve větším rozsahu.
náhled souboru

Vrátí se na Císařský ostrov výcvik psů?

Areál výcviku psů na Císařském ostrově v Bubenči byl v provozu celé půlstoletí (od r. 1952 až do povodní 2002). Jeho přínos byl zjevný nejen v oblasti bezpečnosti vycházející nejen z výcviku psů, ale i pro přínos v oblasti volnočasových aktivit.
náhled souboru

Finanční pomoc do Tater

Radní Prahy 6 schválili poskytnutí finančního daru ve výši 100 000 Kč na pomoc při odstraňování následků přírodní katastrofy, která postihla oblast Vysokých Tater minulý týden.
náhled souboru

Divoká Šárka je nejstarší chráněný přírodní útvar v Praze

Hluboká soutěska potoka, vysoké skalní útvary, poměrně rozsáhlé lesy a louky, na nichž se od jara do podzimu pasou ovce a kozy. Zahraniční turista asi jen těžko uvěří, že se hovoří o území hlavního města Prahy - Divoké Šárce.
náhled souboru

Park Hadovka - příroda, hry a kultura

Další park v Praze 6 je otevřen veřejnosti! Součástí parku je i moderní, neobvykle pojaté dětské hřiště. Jde o první hřiště v šesté městské části, které je určeno dětem starším, než je jenom věk předškolní, řekl při slavnostním otvírání parku starosta Tomáš Chalupa. Slavnostního otvírání se zúčastnila i dlouholetá obyvatelka Prahy 6, manželka prezidenta Livia Klausová. Podobných míst v Praze by si přála co nejvíce. Otevření parku doplnilo krátké vystoupení sboru Bambini di Praga.
náhled souboru

Podél Evropské po nové dlažbě

Nový chodník o délce zhruba 2 kilometry podél rušné Evropské ulice, který povede od provozovny McDonald`s na křižovatku s Horoměřickou ulicí, je z větší části již hotový a práce rychle pokračují. Širokou dlažbu mohou využívat jak chodci, tak i cyklisté, pro které je určen zvláštní pruh.
náhled souboru

Šestka nejen čistší, ale i krásnější

Na území městské části vznikají nové květinové záhony. Již nyní se intenzivně pracuje na téměř dvaceti místech, aby na nich na jaře mohly vykvést barevné tulipány. Radnice tak pokračuje ve svém záměru udělat Prahu 6 pro její obyvatele pěknější a barevnější.

Před zimou zmizí spadané listí

Před začátkem zimy se bude znovu kompletně uklízet. Městská část zajistí úklid spadaného listí a dalšího odpadu na chodnících všech ulic městské části. Ještě předtím budou po téměř 90 místech rozmístěny velkoobjemové kontejnery pro rostlinný odpad ze zahrádek.
náhled souboru

Ladronka se na den otevřela veřejnosti

Příští rok se Pražanům otevře po rekonstrukci bývalý zájezdní hostinec Ladronka v Břevnově v Praze 6 jako areál volného času. V jedné ze dvou historických budov bude restaurace, ve druhé bowling, šatny a sociální zařízení, v nově postavené moderní budově pak půjčovna sportovních potřeb, okénko s občerstvením, aby lidé, kteří budou využívat už fungující bruslařské dráhy, nemuseli sundat brusle a mohli se občerstvit.

Tip na podzimní výlet - za klidem a pohodou do Šárky

Koupání, občerstvení a v neposlední řadě i téměř neporušenou přírodu a obrovský prostor k procházkám nabízí přírodní park Šárka na severozápadě Prahy. Její možnosti jsou téměř neomezené. Své si tu najdou cyklisté, rodiny s dětmi, pejskaři ale i romantici.

Po Petřinách přicházejí na řadu Dejvice

Další etapa tzv. chodníkového programu se přesunula do Dejvic. Tentokrát půjde o kompletní opravu dvou komunikací Na Dionýsce a Šlejnická. Zároveň stále probíhá rekonstrukce čtyř ulic na Petřinách. Šlejnická by měla být opravena do konce října, ul. Na Dionýsce o dva týdny dřív.
náhled souboru

Jediným místem pro bezpečné bruslení je Ladronka

Kolečkové bruslení patří v posledních letech k nejoblíbenějším rekreačním sportům. Přesto v tuzemsku nejsou pro jeho provozování dobré podmínky. Špatný povrch, úzké cesty, nevyhovující umístění laviček v jejich okolí - s tím vším se čeští bruslaři musí potýkat. "V Praze jsou dost špatné podmínky pro kolečkové brusle, ve světě je situace o tisíc procent lepší," řekl sekretář Českého svazu kolečkového bruslení Jindřich Pařík. Jediným místem, kde se dá podle něj celkem bezpečně bruslit, je Ladronka v Praze 6.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?OblastID=9&vynechat=156&crc=06f82294ba62cef350dd8ec76d92e41f ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz