Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 109120 z celkového počtu 193 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 109120 z celkového počtu 193 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Ladronka se uchází o titul Stavba roku

Praha 6 je často označována jako čtvrť “zelená”, “diplomatická” nebo “vysokoškolská”. Je to ale i čtvrť s kvalitní architekturou přelomu 19. a 20. století, s komfortně založenými městskými prospekty, alejemi stromů a úměrnými náměstíčky. Kvalitní architektura v Praze 6 není ale jen otázkou minulosti. Rozvoj svého území prožívá tato městská část právě v těchto letech.
náhled souboru

Kanalizace je v Praze již 100 let

Pražský kanalizační systém měří desítky kilometrů stok a kanálů a funguje dodnes. Pražané si již příští týden připomenou kulaté výročí novodobého kanalizačního systému pro Prahu. Uplyne totiž přesně 100 let od zahájení provozu tohoto unikátního a životně důležitého technického díla, ukrytého hluboko pod zemí, jehož nejdůležitější součástí byla čistírna odpadních vod v Bubenči.
náhled souboru

Na Vítězném náměstí stojí první automatické veřejné WC

V Praze 6 na Vítězném náměstí, nedaleko zastávek tramvaje, je nainstalováno první automatické veřejné WC v Praze 6. Veřejné WC s nepřetržitým provozem je umístěno v reklamní sloupu, který je součástí mobiliáře společnosti JCDecaux.

Hlavní město a Praha 6 společně opraví silnice v Sedlci

Hlavní město a Praha 6 společně zajistí dokončení výstavby splaškové kanalizace v Sedlci i obnovu místních komunikací, které stavba zasáhla.
náhled souboru

Grand Prix 2006 má "bytovka" z Petřin

Jestli sázkové kanceláře letos vypsaly kursy na nejprestižnější českou architektonickou soutěž, její vítěz byl určitě původně outsiderem. Žádné monumentální dílo, experiment či neobvyklá realizace. Ale barevná, členitá bytovka na dobré adrese v Praze.
náhled souboru

Pro Podbabu zvítězila souvislá budova bytového komplexu

Soutěžní návrhy mladých evropských architektů pro Prahu a Plzeň, které vznikly v rámci osmého ročníku soutěže Europan, si zájemci budou moci prohlédnout v pražské Galerii Jaroslava Fragnera od 15. do 25. května.
náhled souboru

Odhalena deska legendárnímu odbojáři Balabánovi

Dvě stovky Pražanů přišly včera do Studentské ulice v Praze 6 uctít památku legendárního odbojáře z druhé světové války Josefa Balabána, člena odbojové skupiny Tři králové, která působila v protektorátu v letech 1939 až 1942.
náhled souboru

Dobrá adresa je také Praha 6

Co znamená "dobrá pražská adresa"? Pro každého něco trochu jiného. K nejoblíbenějším místům patří Praha 6, ale i Podolí nebo Košíře.

Lidé sklady místo Ergonu nechtějí

Nedostavěný areál Ergonu, jehož ocelová konstrukce léta „straší“ v Ruzyni, by měla zmizet do konce června. Výběrové řízení, které vypsal magistrát, vyhrála pozemek firma Bredo. Podmínkou k získání pozemku je odstranění torza Ergonu. S tím firma již začala.

Radnice chystá rekonstrukci obecních domů

Domy, kterých se nedotkla privatizace a zůstávají natrvalo majetkem obce, se staly vizitkou městské části. Řada z nich je ve špatném technickém stavu. Radnice nechala zpracovat jejich přehled a postupně připravuje generální rekonstrukce těchto objektů.
náhled souboru

Ještě letos budou lidé nakupovat v Šestce

Lidé z Prahy 6 a okolí se dočkají prvního velkého nákupního centra. Na konci Evropské třídy blízko areálu starého letiště vyrůstá komplex podobný těm, za jakými lidé dosud dojíždějí na Zličín nebo do Nových Butovic. Ponese jednoduchý název ­ Šestka.
náhled souboru

Trasa metra A bude prodloužena směrem do Ruzyně

Hl. m. Praha učinilo první krok k budoucí výstavbě linky A metra ze současné konečné Dejvická do Ruzyně přes Motol. Městská rada rozhodla, že se přichystá nutná změna územního plánu. Úsek s osmi stanicemi bude dlouhý přes 14 kilometrů. Náklady byly již dříve odhadnuty na 38 miliard korun. Stavba by mohla začít před rokem 2010.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?OblastID=7&vynechat=108&crc=2b9ede3d06944f6a696372188772c676 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz