Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 433444 z celkového počtu 479 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 433444 z celkového počtu 479 vyhovujících záznamů.

Granty na podporu zájmových aktivit v roce 2005

Radní Prahy 6 schválili programy na podporu zájmových aktivit a také pravidla pro udělení grantu pro příští rok. Radnice chce formou grantů podpořit zájmové aktivity, kde jsou zahrnuty programy pro oblast kultury, sportu a volného času.
náhled souboru

Ve znamení cyklistiky

Dnešní den byl na výstavě „Praha 6 mění tvář“ věnován cyklistice, která neodmyslitelně patří ke každodenní realitě. Cyklističtí fanoušci mohou v současné době v hlavním městě využívat zhruba 200 km cyklotras, přičemž Praha 6 nabízí cyklistům zhruba pětinu, tedy 40 km ideálních tras, které prochází atraktivními lokalitami městské části.
08.09.2004
náhled souboru

Jediným místem pro bezpečné bruslení je Ladronka

Kolečkové bruslení patří v posledních letech k nejoblíbenějším rekreačním sportům. Přesto v tuzemsku nejsou pro jeho provozování dobré podmínky. Špatný povrch, úzké cesty, nevyhovující umístění laviček v jejich okolí - s tím vším se čeští bruslaři musí potýkat. "V Praze jsou dost špatné podmínky pro kolečkové brusle, ve světě je situace o tisíc procent lepší," řekl sekretář Českého svazu kolečkového bruslení Jindřich Pařík. Jediným místem, kde se dá podle něj celkem bezpečně bruslit, je Ladronka v Praze 6.
náhled souboru

Místo angličtiny k vodě!

Celkem 50 dětí mezi 13 a 15 lety z dětských domovů, které se účastní letní školy angličtiny a němčiny pořádané Výborem dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, navštívilo koupaliště Petynka. Děti přivítala místostarostka Prahy 6 Marie Kousalíková a předala jim praktický dárek – tričko Prahy 6. Děti samozřejmě měly vstup zdarma.

Praha 6 financuje značení cyklotrasy a úpravu hřiště

Radní Prahy 6 schválili poskytnutí finančního příspěvku ve výši 45 tis. Kč občanskému sdružení ProWel na doplnění značení cyklotrasy „Pražské padesátky“ a zpracování informačních materiálů. Zároveň rada schválila poskytnutí finančního příspěvku ve výši 45 tis. Kč TJ Sokol Střešovice na úpravu hřiště.
22.07.2004

Výtěžek z tomboly pro Domov sv. Rodiny

Rada Prahy 6 souhlasila s poskytnutím finančních prostředků ve výši 45 tis. Kč Domovu sv. Rodiny. Peníze se získaly z prodeje losů do tomboly na 11. Společenském večeru Prahy 6 v Hotelu Praha v letošním červnu.
22.07.2004
náhled souboru

Park Hadovka získal sochy od skupiny Tvrdohlaví

V pátek dopoledne byly v parku Hadovka ve Velvarské ulici v Praze 6 umístěny sochy, jež na místě vytvoří galerii pod širým nebem. Díla umělců ze skupiny Tvrdohlaví uspěla ve výtvarné soutěži, kterou vypsala radnice Prahy 6.
náhled souboru

Rudolf Dzurko: Komunisté mi vyčítali, že dělám s korálky

Romský umělec-samouk, třiašedesátiletý Rudolf Dzurko, říká o svých obrazech, že si je prožil. „Není v nich nic vymyšleného“, řekl na včerejší vernisáži svých děl v Galerii Anderle v Pelleově vile v Praze 6 - Bubenči.
03.06.2004

Radko Pytlík napsal knihu o Bubenči

Knihu o Bubenči a okolí jistě uvítají lidé, kteří s touto čtvrtí i jejími ulicemi spojili vlastní život. A kdo tam nebydlel a nebydlí, objeví mnoho zajímavého třeba sám o sobě, protože Pytlík nepíše o ulicích a domech, ale hlavně o lidech.
02.06.2004
náhled souboru

Pivní tácky, bubenečská patrola a 6x o Bubenči

Neobvyklou formou se radnice Prahy 6 rozhodla propagovat skutečnost, že centrální část městské části – katastrální území Bubeneč – letos slaví 100 let od povýšení Bubenče na město. Byla vydána limitovaná série (10.000 ks) pivních tácků, která své užití našla ve vybraných bubenečských restauracích. Pouze v nich je možné se s touto kuriozitou setkat.
28.05.2004
náhled souboru

Florbalisté ČR vybojovali stříbro a střešovičtí byli u toho!

Obrovským úspěchem skončilo pro české florbalisty mistrovství světa ve Švýcarsku. Poprvé v historii vystoupili na stupně vítězů, když vybojovali stříbrné medaile. Ve finále i přes velké zlepšení v závěru podlehli Švédům 4:6. TJ Tatran Střešovice - letošní mistr nejvyšší florbalové soutěže - měl v reprezentaci nejpočetnější zastoupení ze všech českých klubů.
24.05.2004
náhled souboru

Divadlo bří Formanů bude opět ve výsostných vodách Prahy 6

Ve výsostných vodách Prahy 6 se na přelomu května a června opět ocitne Divadlo bratří Formanů. Jeho divadelní loď Tajemství totiž v rámci 3. námořního festivalu zakotví na Vltavě u křižovatky ulic Papírenská a Podbabská.
21.05.2004

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?OblastID=4&vynechat=432&crc=d674d68e687594db4df0d1109f81b69e ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz