Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 409420 z celkového počtu 492 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 409420 z celkového počtu 492 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Květnové povstání ve fotografii

K 60. výročí povstání českého lidu a konce II. sv. války připravila Městská část Praha 6 a Vojenský historický ústav Praha v galerii Písecká brána unikátní výstavu dobových fotografií!! Nechybí ani pojízdné nebo ruční zbraně nebo válečné relikvie a figuríny v původních uniformách!!
08.05.2005
náhled souboru

Kompletní kniha fotografií „Praha 6“ na webu

Městská část Praha 6 vydala v roce 1994 dvoujazyčnou (čeština – angličtina) reprezentativní fotografickou publikaci s názvem „Praha 6“. Autor barevných fotografií je známý pražský fotograf Jiří Macht. Kniha obsahuje navíc dobové pohlednice včetně slavné fotografie vzducholodě Graf Zeppelin nad Vítězným náměstím. Pro velký zájem občanů o tuto knihu získala publikace po 11 letech i svou plnohodnotnou internetovou podobu.
náhled souboru

Koupaliště Petynka otevřela své brány

První májový den se otevřely brány koupaliště Petynka v Praze 6. Možnost zaplavat si ve vyhřívaném bazénu využilo první den 250 návštěvníků. Všichni oceňovali čistotu vody, která byla první den vyhřátá na 26°C!!
náhled souboru

Z jednání Rady městské části

Radní schválili finanční příspěvek do veřejné sbírky za účelem pořízení varhan do kostela sv. Markéty v Břevnově. Zároveň souhlasili s poskytnutím finanční pomoci TJ Sokolu Střešovice, TJ Sokolu Liboc, Sboru lysolajských dobrovolných hasičů nebo zapůjčení informačního kiosku Městské části Praha-Suchdol.
náhled souboru

Šampion na trampolíně z Dejvic trénuje i v Americe

Už více než dvacet let se věnuje sportu, o kterém toho lidé moc nevědí - skokům na trampolíně. Petr Dufek, šestinásobný mistr republiky a český reprezentant z Dejvic, který závodně skáče za Tělovýchovnou jednotu Petřiny, se před měsícem vrátil z Ameriky, kde se připravoval na nabitou sezonu.
19.04.2005
náhled souboru

Střešovice slaví!

Ani rekordní divácká návštěva nepodlomila nohy zlatým hochům z Tatranu Střešovice. Ve finálové sérii dokázali před takřka dvěma tisícovkami fanoušků dvakrát vykrást ostravskou palubovku, porazit FBC Pepino Ostrava 3:1 na zápasy a vybojovat devátý mistrovský titul ve dvanáctileté historii elitní soutěže!
náhled souboru

V Pelléově vile je výstava pomalovaných hlav

Šest desítek kopií starověké plastiky pomalovali po svém známí čeští umělci a věnují je do humanitární aukce. Její výtěžek by chtěli poslat do jihovýchodní Asie postižené prosincovou katastrofou.
07.04.2005
náhled souboru

Ladronka dosud nezná budoucí nájemce

Budoucí nájemce někdejšího statku Ladronka není dosud znám. Radnice nedávno zrušila soutěž, v níž měla jednoho nebo více provozovatelů budovy vybrat. Přihlásilo se totiž málo zájemců. Úřad proto vypíše nové výběrové řízení.
náhled souboru

Tatran znovu ve finále! Tentokrát o devátý titul!

Semifinálová série mezi týmy Tatran Techtex Střešovice a Bulldogs Brno se za vyrovnaného stavu 2:2 přesunula do Prahy, kde na velikonoční pondělí hostil Tatran v hale Sparty ambiciózní tým brněnských Bulldogs. Hosty přijely podpořit z moravské metropole dvě stovky bouřlivých fanoušků. Početná florbalová veřejnost očekávala senzaci v podobě vypadnutí osminásobného mistra ČR ze Střešovic, a tak to při rozhodujícím pátém utkání semifinále play-off v basketbalové hale Sparty pořádně vřelo.

Ámos i Anděl mezi námi

Každoročně je březen měsícem plným anket a soutěží hodnotících za uplynulý rok snahu a úspěchy lidí v nejrůznějších oblastech a odvětvích. Mimo jiné se opět rozdělovaly i ceny Zlatý Ámos pro nejoblíbenější učitele a ceny Anděl pro nejlepší muzikanty. Dvě naprosto odlišné soutěže a jeden společný jmenovatel – Praha 6.
21.03.2005
náhled souboru

Cestovatelé, kteří pro nás objevili svět

Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka projezdili všech pět kontinentů. Fotografie z jejich cest visí na Pražském hradě a v Písecké bráně. Výstava začala včerejší vernisáží, kterou zahájili prezident republiky Václav Klaus, starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa a Miroslav Zikmund.
11.03.2005
náhled souboru

Děti si mohou hrát v břevnovském centru i na poslance

Nové prostory, kam mohou přicházet děti hrát si na poslance, zahrát si fotbal a jiné hry nebo řešit osobní problémy, využívá od včerejška občanské sdružení Prev-Centrum v suterénu bývalé mateřské školy v Meziškolské ulici v Břevnově.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?OblastID=4&vynechat=408&crc=2ef7bef50f97b0aaef98d50b3572c470 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz