Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 6166 z celkového počtu 66 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 6166 z celkového počtu 66 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Do uzávěrky losování zbývá ještě 5 dní!

Pět dní zbývá do konce výběrového řízení na prodej 15 bytů v Praze 6 formou losování. Během posledních tří dnů se razantně zvýšil zájem občanů o toto výběrové řízení, takže v tuto chvíli je šance přihlášených získat byt necelého půl procenta !!!
náhled souboru

Šance získat vlastní byt v Praze 6 je vyšší nežli 2 procenta

Týden po vyhlášení výběrového řízení na prodej 15 bytů v Praze 6 formou losování je šance přihlášených získat byt vyšší nežli 2 procenta !!!
náhled souboru

Šance i pro ty, kterých se dosud privatizace netýkala

Rada rozhodla, že o budoucích vlastnících 15 volných bytů v domech určených k prodeji rozhodne los.

Nová pravidla pro přidělování sociálních bytů

Rada schválila nová pravidla pro pronájem bytů sociálně potřebným občanům.Současná sociálně bytová politika radnice Prahy 6 se opírá o následující pilíře - byty se přidělují zásadně na dobu určitou maximálně 5 let, byty se nebudou přidělovat osobám, které nechtějí pracovat, vyjma osob pobírající starobní důchod, soustavně se připravujících na výkon povolání a pobírají přídavek na dítě nebo nemocných a sociální situace se neposuzuje pouze u žadatele, ale u celé rodiny.
náhled souboru

Zastupitelé schválili pořadník prodeje bytů

Privatizace bytů v Praze 6 podle nového systému se dostala do další fáze. Kromě schváleného seznamu, který zájemcům určí pravděpodobný termín prodeje bytu, se ale úspěch privatizačního procesu obecního fondu dnes opírá o další čtyři pilíře – schválený vzor kupní smlouvy, jasná pravidla nakládání s volnými byty, možnost zřízení společného nájmu a možnost hypotečních splátek. Radnice předpokládá, že bude schopna prodat tisíc bytů ročně.

Informační režim pro zájemce o privatizaci

Radnice Prahy 6 připravila pro zájemce o informace týkající se prodeje obecního bytového fondu v Praze 6 speciální informační režim.

Konec výpisu.© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?OblastID=3&vynechat=60&crc=3f7e25e6f858c3a262e9544622b6062a ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz