Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 337348 z celkového počtu 376 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 337348 z celkového počtu 376 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Dva v Africe

Zásluhou Nadace Milady a Jiřího Anderlových a Městské části Praha 6 byla v roce 2003 otevřena nová pražská výstavní síň Galerie Anderle. Návštěvníci se v ní mohou setkávat s aktuální tvorbou českého malíře a grafika světové pověsti - a příležitostně i s artefakty jeho uměleckých blíženců a druhů.
26.01.2005
náhled souboru

Priority rozpočtu: chodníky, zeleň, školy

Stovky milionů do ulic a chodníků, škol či na veřejnou zeleň nebo na zahájení výstavby dvou domovů seniorů. To jsou některé z položek rozpočtu pro letošní rok, který těsně před koncem roku schválilo zastupitelstvo. Stejně jako v minulých letech, ani letos rozpočet nepočítá s přijetím žádného úvěru či půjčky. Veškeré výdaje budou financovány výhradně z vlastních zdrojů.
náhled souboru

Vláda: Rychlodráha prošla, souhlas však stále nemá

Plán na vybudování rychlodráhy mezi pražským Masarykovým nádražím a Ruzyní patří mezi projekty, při nichž by mohl stát spolupracovat se soukromými firmami. Vláda včera vzala na vědomí návrh ministerstva financí, který počítá se zahájením prvních dvou pilotních projektů podle takzvaného systému PPP. Jedním z nich je i rychlodráha. Neznamená to ale, že by vláda rozhodla o vyčlenění státních peněz, ani to, že by modernizaci železniční trati podpořila.
náhled souboru

Kalendářem to začalo, Knihou o Bubenči to končí

Novou publikaci Knihu o Bubenči slavnostně pokřtili ve středu 15. prosince v bubenečské restauraci U Kmotra zpěvák Jan Kalousek, starostka Prahy 7 Ivana Kučerová, starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa a vnuk prvního bubenečského starosty Vratislav Vlček.
16.12.2004
náhled souboru

Vrátí se na Císařský ostrov výcvik psů?

Areál výcviku psů na Císařském ostrově v Bubenči byl v provozu celé půlstoletí (od r. 1952 až do povodní 2002). Jeho přínos byl zjevný nejen v oblasti bezpečnosti vycházející nejen z výcviku psů, ale i pro přínos v oblasti volnočasových aktivit.
náhled souboru

Studenti získají výstavní prostor

V prostorách nepoužívaného skladu v areálu pražského nádraží v Bubenči by v nejbližších týdnech měla zahájit činnost Galerie pražských studentů.
25.11.2004

Při havárii v čistírně odpadních vod jeden mrtvý

Čtyřiadvacetiletý muž nepřežil dnes ráno havárii v čistírně odpadních vod v Papírenské ulici v Praze 6. Při výbuchu bioplynu v jedné z jímek utrpěl těžká mnohačetná zranění ještě další o rok starší muž.
náhled souboru

Americká obchodní komora podpořila výuku jazyků

ZŠ E. Destinnové v Praze 6 dostala od Americké obchodní komory 338 tisíc korun na vybavení pro výuku cizích jazyků. Škola nakoupila do dvou učeben 8 počítačů, dataprojektory, softwarové vybavení a nový nábytek, který umožňuje práci ve skupinách. Na nové učebny se přišel podívat také americký velvyslanec William Cabaniss se starostou Tomášem Chalupou.
náhled souboru

Cena sympatie za kampaně

Radnice Prahy 6 získala Cenu sympatie v soutěži POP Awards Zlatá koruna 2004 za kampaně „Praha 6 mění tvář“ a „Bubenči je sto“. Porota soutěže o nejlepší materiály a prostředky komunikace v prodejních místech ocenila využití nákupních košíků v síti supermarketů Delvita k informování občanů o dvou významných akcích, které proběhly v září a říjnu v Praze 6 – výstavě Praha 6 mění tvář a oslavám 100 let Bubenče.
09.11.2004
náhled souboru

Stoletá Bubeneč slavila aneb jedlo se, zpívalo a pilo

Bubeneč oslavila sto let. Oslavy začaly příjezdem historického vlaku na bubenečské nádraží. Místo císaře Františka Josefa, který sem dorazil před sto lety, přivezl vlak zástupce Prahy. Ty slavnostně uvítal Vratislav Vlček, pravnuk prvního bubenečského starosty Aloise Potůčka, který právě před sto lety vítal císaře.
25.10.2004

Poláci uvedou Hamleta ve staré čistírně

Proslulý polský Teatr Heleny Modrzejewské uvede v rámci oslav 100 let města Bubenče v Praze 6 svou inscenaci Hamlet, kníže dánský. Představení se koná ve staré kanalizační čistírně v Bubenči.
21.10.2004
náhled souboru

Film Po stopách s Hurvínkem Bubenčí vyhrál Techné

Na 3. ročníku mezinárodního festivalu filmů a televizních pořadů o technických a průmyslových památkách TECHNÉ OSTRAVA 2004, který se konal 14. – 15. října v Ostravě-Porubě, získal vítěznou sošku „Ostravská Venuše“ film „Po stopách s Hurvínkem Bubenčí“. Film vznikl ve spolupráci radnice Prahy 6 a TV Walk. Vysílala ho Česká televize.
19.10.2004

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?Katastr=2&vynechat=336&crc=56df0252b0e7ee2a870c06a5ec4739c9 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz