Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 301312 z celkového počtu 374 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 301312 z celkového počtu 374 vyhovujících záznamů.

Oprava vodovodních řadů bude mít dopad na dopravu

Ulice Pod Kaštany a Jaselskou čekají od 2.7. do 30.8. rozsáhlé opravy s částečnými i úplnými uzavírkami obou komunikací. Pražská vodohospodářská společnost tady bude provádět komplexní opravy vodovodních řadů, které jsou uloženy pod komunikacemi.

Stanovisko MČ Praha 6 k řešení dopravy v klidu

Řešení problematiky dopravy v klidu v rámci městské části je jedním z největších dopravních problémů. K vypracování kvalifikovaného systémového řešení nechala Městská část Praha 6 zpracovat v září 2004 Analýzu dopravy v klidu. Tato analýza zahrnuje část území MČ Praha 6, část k.ú. Dejvice a Bubeneč.

Stop Graffiti má úspěchy

Antisprejerový program Prahy 6 „Stop Graffiti“ - vyhodnocení II. etapy určené zejména soukromým majitelům nemovitostí po 3 letech působení.
náhled souboru

Praha 6 představila nový logotyp

Právě v roce, kdy městská část slaví 85. výročí svého vzniku, dochází k velmi významné události – vytvoření loga a logotypu. Praha 6 se tak stala první městskou částí v hlavním městě s vlastním logem. Dosud městskou část identifikoval znak a prapor. Dalším symbolem, který je platný od roku 2002 je Den Prahy 6 a nyní se k tomu přidává i logo.
náhled souboru

Orientace po obvodu bude jednodušší

Od dnešního dne se občané a návštěvníci Prahy 6 mohou setkat s novým prvkem – novým orientačním systémem. Na zhruba dvou stovkách sloupů je umístěno téměř 900 cedulí, které usnadní orientaci při hledání nejrůznějších cílů. Zároveň každého návštěvníka Prahy 6 vítá či loučí se s ním na hranicích 17 hraničních sloupů.
náhled souboru

Nárůst návštěvnosti pokračuje

Měsíc květen opět zamíchal s bilancí návštěvnosti webových stránek Prahy 6 a stal se dosud nejúspěšnějším měsícem! Informace na webových stránkách Prahy 6 hledalo v květnu celkem 25 420 unikátních návštěvníků!! Od začátku tohoto roku pak 123 374 lidí shlédlo 924 592 stránek.
náhled souboru

Bratři Formanové se s lodí Tajemství opět vydají za diváky

Divadelní loď Tajemství bratří Formanů se i letos vydá na pouť českými vodami. Od června do srpna bude kotvit v Praze, ale začátkem září opustí nábřeží metropole a vyjede na turné po městech na Vltavě a Labi. Divákům nabídne úspěšné představení Nachové plachty.
26.05.2005

Soud zamítl návrh na vystěhování modlitebny z domu v Praze 6

Modlitebna, kterou před 60 lety zřídila pravoslavná církev ve sklepení obytného domu v Praze 6 - Bubenči, se zatím stěhovat nemusí. Samosoudce obvodního soudu pro Prahu 6 včera zamítl žalobu společenství vlastníků, které požadovalo vystěhování kaple a navrácení nebytových prostor. Dům i mobiliář modlitebny byl v roce 2001 státem vyhlášen za kulturní památku.
25.05.2005
náhled souboru

Pietní okruh začal u pomníku Padlým letcům

V Praze 6 je 141 pomníků, památníků a pamětních desek, které připomínají osobní statečnost z dob největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva. V rámci oslav 60. výročí konce války investovala radnice Prahy 6 celkem 250 tis. korun do oprav a vyčistění všech pamětních desek a pomníků a ke všem také zakoupila věnce různých velikostí.
náhled souboru

Rozhodnuto: metro povede až na letiště

Praha 6 se dohodla s městem na definitivní podobě trasy A a tím je jedna z nejdůležitějších bitev o osud metra A vybojována. Trasa bude prodloužena ze stanice Dejvická směrem na západ k Ruzyni. Na prodloužení trasy a její stopě se po řadě měsíců jednání shodli představitelé hlavního města a starostové dotčených městských částí Prahy 6, 5, 13, 17 a Zličína. Dohodu již potvrdilo šestkové zastupitelstvo i výbor dopravy města.

Sázka na on-line se vyplatila

Viditelný trend na webových stránkách Prahy 6, tedy příklon k interaktivitě a on-line službám se ukazuje jako cesta správným směrem. V dubnu totiž radnice realizovala on-line přenos z jednání zastupitelstva (22.4.) a on-line rozhovor s autorem hymny oslav 60. výročí konce II. sv. války Ivanem Hlasem (25.4.) a oba dva dny se staly vrcholy v návštěvnosti webových stránek.
náhled souboru

Kompletní kniha fotografií „Praha 6“ na webu

Městská část Praha 6 vydala v roce 1994 dvoujazyčnou (čeština – angličtina) reprezentativní fotografickou publikaci s názvem „Praha 6“. Autor barevných fotografií je známý pražský fotograf Jiří Macht. Kniha obsahuje navíc dobové pohlednice včetně slavné fotografie vzducholodě Graf Zeppelin nad Vítězným náměstím. Pro velký zájem občanů o tuto knihu získala publikace po 11 letech i svou plnohodnotnou internetovou podobu.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?Katastr=2&vynechat=300&crc=92b27cf2af11231c416d683aec60fc96 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz